
DIATOX
Storskalaproduksjon av diatoxanthin - et høyverdiprodukt fra mikroalger med egenskaper som kan motvirke kreftutvikling og inflammasjon
Storskalaproduksjon av diatoxanthin - et høyverdiprodukt fra mikroalger med egenskaper som kan motvirke kreftutvikling og inflammasjon
HybriGrowth har som mål er å utvikle et nytt hybrid, energieffektivt veksthuskonsept som kombinerer vertikal og tradisjonell veksthusproduksjon, samt å utforske potensialet for bruk av hybride veksthus i Norge.
Estimering av energiuttakspotensialet til et rulledempende konverteringssystem for bølgeenerg for små fiskefartøy.
NYMOOR vil muliggjøre design og bruk av nylonforankringssystemer for flytende vindturbiner, redusere for material- og ressursbruk og muliggjøre nye forankringsløsninger.
Potensialet for energieffektivisering i sjømatnæringen
Hovedmålet til AirOcean er å redusere miljøfotavtrykket og øke energieffektiviteten til havgående fartøyer ved å tilby kunnskap for design og bruk av effektive luftsmøringssystemer (ALS).
SEARCULARs kjerneformål er å redusere marin forsøpling og mikroplast fra fiskeri i Europa (bunntrål, snurrevad, tunfiske med not og FAD) og å fremme sirkulærøkonomi i fiskerinæringen.
Marint restråstoff utgjør en viktig verdiskapende ressurs i norsk fiskeri- og havbruksnæring. I dag blir det aller meste blir bragt til land og tatt hånd om på en god måte, men potensialet for økt utnyttelsesgrad og verdiskaping er absolutt til stede...
B-WAVEs prosjektet vil utvikle avanserte beregningsmetoder for ekstreme bølgebelastninger på bunnfaste vindturbiner.