Participants
Name Affiliation Email
Anders Gjendemsjø NTNU

gjendems@iet.ntnu.no

Andrea Barth CMA, Universitetet i Oslo andrebar@math.uio.no
Andreas Hammer Universitetet i Bergen hammeran@yahoo.com
Andreas Holm  NTNU andrehol@stud.ntnu.no

Andreas Sandvin

UiB-matematisk institutt andreas.sandvin@student.uib.no
Annika Niehage University of Mannheim aniehage@math.uni-mannheim.de
Arne Morten Kvarving NTNU, Institutt for matematiske fag arnemort@math.ntnu.no
Birgitte Eikemo Universitetet i Bergen birgitte@mi.uib.no
Bjørn Lindi NTNU, Tungregning bjorn.lindi@ntnu.no
Christian Schulz CMA, University of Oslo christian.schulz@cma.uio.no
Chulsang YOO Research Center for Disaster Prevention, Korea University envchul@korea.ac.kr
Clara-Cecilie Günther Institutt for matematiske fag, NTNU claracec@math.ntnu.no
Counillon Francois NERSC/Mohn-Sverdrup Center francois@nersc.no
David Moreno Centre for Integrated Petroleum Research Stipendiat. Phd. Student david.moreno@cipr.uib.no
Dinh Quang Pham Statistisk sentralbyrå dqp@ssb.no
Einar Rønquist Department of Mathematical Sciences, NTNU ronquist@math.ntnu.no
Eirik Ovrum CMA, University of Oslo eirik.ovrum@gmail.com
Eivind Tøstesen Rikshospitalet-Radiumhospitalet eivind.tostesen@rr-research.no
Eva Mossberg Karlstads universitet, Sverige Eva.Mossberg@kau.se
Franz Georg Fuchs CMA (University of Oslo) franz.fuchs@cma.uio.no
Fred Espen Benth Centre of Mathematics for Applications/Department of Mathematics, University of Oslo fredb@math.uio.no
Geir Evensen Hydro Geir.Evensen@hydro.com
Geir Ole Øverby RizkLab AS go@rizklab.no
Geir Terje Eigestad Department of Mathematics, University of Bergen geirte@mi.uib.no
Georg Muntingh CMA, University of Oslo georg.muntingh@gmail.com
Haakon Austad NTNU haakonmi@stud.ntnu.no
Hans A. Eide USIT/Universitetet i Oslo haeide@usit.uio.no
Heidi Kjønsberg Norsk Regnesentral Heidi.Kjonsberg@nr.no
Håkon Hægland Universitetet i Bergen hakonh@mi.uib.no
Håkon Tjelmeland NTNU haakont@stat.ntnu.no
Ilmar Wilbers Simula Research Laboratory ilmarw@simula.no
Inge Myrseth NTNU inge.myrseth@math.ntnu.no
Ingo Bethke Nansen Center, Bjerknes Centre, UIB ingo@nersc.no
Jon Kristian Nilsen USIT, Universitetet i Oslo j.k.nilsen@fys.uio.no
John Markus Bjørndalen IfI, Universitetet i Tromsø jmb@cs.uit.no
Jon Michael Gran Avdeling for biostatistikk, IMB, UiO j.m.gran@medisin.uio.no
Jonas Juselius Department of Chemistry, University of Tromsø jonas.juselius@chem.uit.no
Jooyoung Park Korea University, Dept. of Control Engineering parkj@korea.ac.kr
Jørn Amundsen IT-seksjonen, NTNU jorn.amundsen@ntnu.no
Jørn Hafver UiB - Matematisk Institutt - Reservoarmekanikk jornhafver@gmail.com
Karina Hjelmervik Matematisk Institutt, Universitetet i Oslo karibh@math.uio.no
Keghouche Intissar Mohn-Sverdrup Center/NERSC intissar.keghouche@nersc.no
Knut-Andreas Lie SINTEF ICT, Applied Mathematics Knut-Andreas.Lie@sintef.no
Kyoungjun Kim Department of Civil and Environmental Engineering,  Korea University guitar77@korea.ac.kr
Laurent Bertino Nansensenteret laurentb@nersc.no
Livar Lima Universitetet i Bergen livar.lima@student.uib.no
Marit Ulvmoen NTNU, Institutt for matematiske fag ulvmoen@math.ntnu.no
Marita Stien Norsk Regnesentral marita.stien@nr.no
Michael Kraetzschmar Flensburg University of Applied Sciences kraetzschmar@mathematik.fh-flensburg.de
Morten Hjorth-Jensen Department of Physics / Center of Mathematics for Applications, University of Oslo morten.hjorth-jensen@fys.uio.no
Morten Nome UiB-matematisk institutt-master morten.nome@gmail.com
Nils F. Haavardsson Matematisk institutt, Universitetet i Oslo nilsfri@math.uio.no
Ole Øivind Skaar Det Norske Veritas oleoivindskaar@hotmail.com
Oleg Gaidai CeSOS, NTNU oleg.gaidai@ntnu.no
Omar al-Khayat Simula Research Laboratory omark@simula.no
Pål Nicolai Henriksen Matematisk institutt, UiO paalnhe@math.uio.no
Rodrigo de Miguel Dept. of Electronics and Telecommunications, NTNU demiguel@iet.ntnu.no
Sara Martino Department of Mathematical Sciences, NTNU martino@math.ntnu.no
Siri Øyen Larsen CMA, University of Oslo siriola@math.uio.no
Solveig Bruvoll CMA, University of Oslo solveio@ulrik.uio.no
Ståle Nygård Matematisk institutt, UiO staaln@math.uio.no
Tore G. Halvorsen CMA, University of Oslo toregha@gmail.com
Tormod Bjøntegaard NTNU, Department of mathematical sciences bjontega@math.ntnu.no
Torquil Macdonald Sørensen CMA og Fysisk Institutt ved UiO tmac@student.matnat.uio.no
Trond Reitan Matematisk institutt, Universitetet i Oslo trondr@math.uio.no
Trond Sagerup NTNU sagerup@math.ntnu.no
Trygve Kastberg Nielsen RizkLab AS tkn@scandpowerpt.com
Vegard Røine Stenerud NTNU vegarste@math.ntnu.no
Vera Louise Hauge NTNU/SINTEF veralh@ifi.uio.no
Åsa Windfäll Karlstads universitet, Sverige Asa.Windfall@kau.se

 

Forskermøtet

Navn Arbeidssted Epost
Arild Hoff Høgskolen i Molde Arild.Hoff@hiMolde.no
Arnoldo Frigessi University of Oslo frigessi@medisin.uio.no
Espen R. Jakobsen Department of Mathematical Sciences, NTNU erj@math.ntnu.no
Fred Godtliebsen University of Tromsø fred@math.uit.no
Fredrik Manne Institutt for informatikk, Universitetet i Bergen Fredrik.Manne@ii.uib.no
Geir Hasle SINTEF ICT, Dept. Applied Math

Geir.Hasle@sintef.no

Glenn Terje Lines Simula Research Laboratory glennli@simula.no
Gudmund Høst The Research Council of Norway gho@rcn.no
Guttorm Alendal Bergen Center for Computational Science, Univ. Bergen guttorm.alendal@bccs.uib.no
Hans Munthe-Kaas University of Bergen, Matematisk institutt hans@mi.uib.no
Henrik Andersson NTNU Henrik.Andersson@itn.liu.se
Jacko Koster UNINETT Sigma jacko.koster@uninett.no
Kenneth Ruud University of Tromsø ruud@chem.uit.no
Kjetil Nørvåg NTNU kjetil.norvag@idi.ntnu.no
Klaus Johannsen University of Bergen klaus.johannsen@bccs.uib.no
Knut Mørken CMA, University of Oslo knutm@ifi.uio.no
Luca Frediani Dept. of Chemistry, Univ. of Tromsø luca@chem.uit.no
Marielle Christiansen Norwegian University of Science and Technology Marielle.Christiansen@iot.ntnu.no
Martin Reimers CMA, University of Oslo martinre@ifi.uio.no
Morten Dæhlen University of Oslo, Institutt for informatikk mortend@ifi.uio.no
Peter Deuflhard Zuse Institute Berlin (ZIB) deuflhard@zib.de
Peter Wind University of Tromsø peter.wind@cc.uit.no
Pinar Heggernes University of Bergen pinar@ii.uib.no
Ragnar Winther CMA, University of Oslo ragnar.winther@cma.uio.no
Tom Lyche CMA, University of Oslo tom@ifi.uio.no
Trond Kvamsdal SINTEF ICT, Dept. Applied Mathematics Trond.Kvamsdal@sintef.no
Xing Cai Simula Research Laboratory xingca@simula.no

Published November 20, 2006