Unimed Innovation ble etablert som eget aksjeselskap og er 100 % eid av Fondsstiftelsen ved St. Olavs Hospital f.o.m januar 2007. Selskapet administrerer forskningsprosjekter ved St. Olavs Hospital, sykehusene i Levanger og Namsos, enkelte andre sykehus og er den legale avtalepartner med industrien på vegne av sykehusene.
Styret i Unimed Innovation AS har gitt SINTEF i oppdrag å ta ansvaret for den daglige oppfølgingen. Seksjonssjef Else Thurmann-Nielsen i SINTEFs avdeling Medisinsk teknologi er i tillegg innleid som daglig leder i Unimed Innovation AS.
Unimed Innovation AS tilbyr tjenester som avlaster helsepersonell og næringsliv når nye medikamenter og medisinsk teknologi skal prøves ut ved sykehus. Vi sørger for en profesjonell og korrekt prosjektgjennomføring i henhold til avtaler.
Mer informasjon om tjenestene fins på sidene til SINTEFs avdeling Medisinsk teknologi.